90ti denní dieta

Této tři měsíce trvající dietě, která pochází z bývalé Jugoslávie, se také říká „rozlišovací“. Odlišují se totiž jednotlivé druhy potravin v jednotlivých dnech a časových intervalech, případně se kombinují podle daného systému. Dieta má nastartovat a podporovat správné metabolické procesy v těle, a tak mimo jiné zamezit jo-jo efektu po jejím ukončení.

Jak dlouho se 90ti denní dieta dodržuje?

Dieta se drží, jak název napovídá, po dobu tří měsíců.

Kolik lze pomocí 90ti denní diety shodit?

Pomocí 90ti denní diety lze ubrat na váze až desítky kilogramů.

Pro koho je 90ti denní dieta vhodná?

Tato dieta je vhodná pro ty, kteří mají více než jen několik kilogramů navíc. Zbavit se jejím prostřednictvím lze i mnoha kil výměnou za některé drobné ústupky ve stravování, které nemusí být až tak omezující jako v jiných dietách.

Jak 90ti denní dieta funguje?

Dieta je postavena na střídání jednodruhových potravin (tj. bílkovin, cukrů, škrobů a vitaminů zvlášť), které mají díky tomu, že jsou odděleně konzumovány, být i odděleně tráveny. Cílem tohoto postupu pak je změnit metabolismus. Nicméně protože je omezeno množství a skladba jídelníčku, jedná se o dietu s nízkým obsahem kalorií, což automaticky vede k úbytku hmotnosti. Například k snídani se jí pouze ovoce, v jednotlivých dnech pak omezené druhy potravin v malém množství. Důraz je kladen na zeleninu, netučné výrobky a pitný režim. V jednom z dietních dnů se konzumuje jen a pouze ovoce, jiný je pro změnu dnem „hříšným“, kdy je možné jíst sladké vč. čokolády, dortů a koláčů. To je vyváženo ostatními dny, kdy je kalorická hodnota potravin na minimu, a váha tak ubývá.

Jaké potraviny jsou při 90ti denní dietě povoleny?

Jsou povoleny všechny potraviny dle stanoveného režimu, tj. v přesně stanovených kombinacích či oddělené na jednotlivé dny a hodiny.

Jaké potraviny jsou při 90ti denní dietě zakázány?

Vyloženě zakázány nejsou žádné potraviny, jen jejich nevhodné kombinace nebo jejich konzumace v nedovolenou hodinu či den. Doporučováno je však obecně nekonzumovat tučné a sladké.

Jaká jsou pozitiva 90ti denní diety?

Jaká jsou negativa/rizika 90ti denní diety?

Jak zmírnit negativa/rizika 90ti denní diety?

Prudké střídání jednotlivých druhů živin není pro organismus nejvhodnější. Lépe je přejít na zdravou a hodnotnou stravu, která zaručí naopak pravidelnost a vyváženost. Spolu s pohybem je pak téměř vyhráno a s kily se můžeme vesele rozloučit.