Hubnutí a cvičení

Jak již bylo řečeno, neodmyslitelnou součástí redukční diety je pohyb. Krom sportu a jiných aktivit, které vykonáváme v rámci každodenního života, může jít třeba o cvičení.

Proč cvičení?

Cvičení je často zaměřeno na určité problematické partie těla, například bříško, stehna nebo zadeček. Cílenými cviky za pomoci trenéra je zvýšena účinnost diety a pohybu tím, že shazujeme kila opravdu jen tam, kde potřebujeme (tedy například na břiše místo na prsou). Navíc cvičením protahujeme tělo, zpevňujeme svaly a ulevujeme kostem od bolesti způsobené jednotvárným pohybem v zaměstnání či dlouhodobým sezením u počítače nebo v kanceláři.

Bavme se pohybem

Cvičení je při redukční dietě vhodné tehdy, pokud nám tato aktivita přináší potěšení. Pokud však máme ke klasickému cvičení negativní vztah, je lépe se do něj vůbec nepouštět a najít si aktivitu jinou. V dnešní době je však škála nabídek nejrůznějších cvičebních programů velmi široká, a tak i když nejsme zrovna jeho skalními fanoušky, zkusme mu dát šanci.

Nejlépe nám pomůže internet, kde vyhledáme v našem okolí fitness centra či jiné organizace a pohybové programy, které nabízejí. Může jít o aerobik, strečink, jógu, různé formy tance, cvičení za pomoci speciálních pomůcek (s činkami, gumou, míčem), cvičení s dětmi a další.

Spojme příjemné s užitečným

Většina žen občas zajde se svou kamarádkou či kamarádkami na kafíčko a zákusek do kavárny, muži pak na pivo a fotbal do sport baru. Proč místo toho nevyrazit společně do tělocvičny? V tělocvičně je spousta příležitostí, jak se seznámit s novými lidmi a zažít i spoustu legrace.

Pokud máte děti, zavděčíte se jim i sobě, pokud je vezmete na cvičení s sebou. Některé tělocvičny a fitness centra se zaměřují právě na tuto oblast zákazníků, tedy rodiny, případně matky s dětmi, a postarají se o vhodný typ cvičení pro vás i vaše nejmenší.

Je libo cvičení v pohodlí domova, nebo v exotice?

Mnohé profesionálně zpracované cvičební programy jsou dnes vydávány na DVD nebo knižně. Pokud tedy zrovna netoužíte po přítomnosti svědků při vašich cvičebních začátcích, kupte si některé z široké nabídky titulů a v pohodlí domova si v klidu zacvičte.

Četné možnosti nabízí i internet. Mnoho zkušených profesionálů i nadšených příznivců tu zveřejňuje nejrůznější tipy a triky, jak efektivně užívat pohybu k redukci váhy.

Některé cestovní kanceláře zase nabízejí hotové zájezdy se zaměřením buď na hubnutí nebo konkrétní cvičení (nejčastěji aerobik). V krásném prostředí s kulisou moře a palem se to hubne jedna radost.