Mrkvová dieta

Název nám naprosto spolehlivě napovídá, že půjde o mrkev, a to ve všech možných podobách – ve formě syrové, vařené, dušené, pečené, mixované, strouhané, tekuté, koktejlové... a takto bychom mohli pokračovat téměř donekonečna. Zkrátka mrkvová dieta se skládá pouze z tohoto druhu zeleniny, případně ve vhodné kombinaci i s jinými druhy zeleniny nebo ovoce (např. jablky).

Jak dlouho se mrkvová dieta dodržuje?

Mrkvová dieta je kvůli svému monotematickému zaměření vhodná jen ke krátkodobému užívání, tj. max. týden.

Kolik lze pomocí mrkvové diety shodit?

Lze shodit několik málo kilogramů, cca 2 až 6 kg.

Pro koho je mrkvová dieta vhodná?

Mrkvová dieta bude vyhovovat těm, kteří chtějí ubýt na váze o několik málo kilogramů a současně mají pevnou vůli k dodržování jednotvárné diety bez výrazné chuti.

Jak mrkvová dieta funguje?

Jako většina diet zaměřených na jeden druh potraviny (jako např. ananasová) je i mrkvová dieta postavena na radikálně sníženém příjmu kalorií.

Jaké potraviny jsou při mrkvové dietě povoleny?

Možné je konzumovat jen mrkev, a to na jakýkoliv způsob za syrova i za tepla. Při mírné formě jsou možné ústupky ve formě celozrnného pečiva, nízkotučných mléčných výrobků a libového masa, případně ovoce v malém množství.

Jaké potraviny jsou při mrkvové dietě zakázány?

Zakázáno je vše krom mrkve a některých druhů zeleniny (a případně oněch „ústupků“ při zlehčené formě diety). Nemyslitelné jsou samozřejmě uzeniny, alkohol, tučné pokrmy, sladkosti.

Jaká jsou pozitiva mrkvové diety?

Jaká jsou negativa/rizika mrkvové diety?

Jak zmírnit negativa/rizika mrkvové diety?

Více vhodná je mírnější varianta mrkvové diety, kdy jsou do jídelníčku zahrnuty celozrnné a mléčné výrobky, maso a ovoce.