Akupunktura a hubnutí

Čínská medicína je celosvětově známá a uznávaná disciplína, zejména pro svou šetrnost k pacientovi a souznění s přírodou. Známé jsou například účinky ženšenu, čínských hub a bylin, ale také akupunktury.

Co je akupunktura?

Dle čínských lékařů je lidské tělo protnuto energetickými liniemi, které jsou spojeny s jednotlivými orgány a slouží jako jakési kanály, jimiž proudí život. Pokud jsou tyto energetické dráhy v nerovnováze, vzniká nemoc nebo jiná zdravotní disbalance. Školený odborník čínské medicíny dokáže tyto linky nalézt a do konkrétních bodů, které se na nich nacházejí, vpíchne téměř neviditelnou jehličku. Její pomocí je pak energie přesouvána tak, aby byla navrácena do organismu ztracená energetická vyváženost. Navíc pomocí dráždění bodů lze i přímo působit na některé tělesné funkce či konkrétní orgány.

Jak může akupunktura pomoci zbavit se přebytečných kil?

Díky podrobným znalostem nervového systému a celkového fungování těla lze pomocí stimulace konkrétních bodů na těle ovlivňovat pocity hladu a nasycení. Některé body mají údajně tu schopnost, že dokáží působit na zrychlení metabolismu a snadnější odbourávání tukových zásob. Předpokladem tedy je, že během kúry, která může trvat i několik měsíců, budeme jíst méně, naše tuky budou ubývat rychleji, a tudíž budeme chudnout na váze.

Je však nutné říci, že takto jednoduché to není. Žádná metoda nefunguje odděleně od základních doporučení zdravé výživy a životního stylu spolu s vhodným pohybem. Jinými slovy – akupunktura může být dobrým doplňkem stávající úpravy jídelníčku a pohybové aktivity, nikoliv tedy samostatnou metodou, které automaticky a bez vlastního přičinění povede k dokonalé štíhlosti.