Pás na hubnutí

Pás na hubnutí neboli také masážní či vibrační pás je oblíbeným artiklem teleshoppingů, novinových inzercí a reklamních akcí v hypermarketech. Nabízí úbytek centimetrů na problematických partiích (nejčastěji v pase, na stehnech a hýždích) v pohodlí domova, kanceláře nebo v autě a bez aktivního pohybu, za pár minut denně.

Pás má mnoho forem a provedení. Nejčastěji jde o látkový či PVC pás, který uvnitř ukrývá elektroniku, jež se stará o vibraci či elektrické impulzy. Většinou je k dispozici i dálkové ovládání, případně jsou tlačítka umístěna přímo na pásu.

Pás se připíná pomocí suchého zipu okolo pasu, hýždí nebo stehen a nechá se pracovat po dobu stanovenou výrobcem v návodu. Napájen je z baterií nebo z elektrické sítě.

Jak funguje pás na hubnutí?

Masážní přístroj známý jako pás na hubnutí funguje buď na principu vibrace nebo elektrických pulzů. Obojí způsobuje příznivé prokrvení okolních tkání. Navíc se kůže pod pásem zahřívá a potí, takže se z těla odpařuje voda a nepotřebné odpadní látky.

Názory nezávislých odborníků jsou většinou vůči těmto prostředkům skeptické a ani žádné vědecké studie účinky těchto pásů nikdy zcela neprokázaly. Většina expertů se shoduje na tom, že jediným a zdravým způsobem hubnutí je úprava jídelníčku a pravidelný pohyb.

Nicméně neznamená to, že pásy skutečně nepomohou ubrat několik centimetrů na rizikových partiích. Samotná masáž je při hubnutí určitě přínosem. Jednak prokrví kůži a uleví svalům a jednak poskytuje příjemnou relaxaci. Při hubnutí se totiž musíme cítit dobře a zamezit stresu. Ten totiž podporuje chuť k jídlu a tím i tloustnutí.

Pokud se rozhodneme podobný přístroj zakoupit, nečiňme tak s vyhlídkou, že jde o spásné řešení nadváhy a že za pár týdnů budeme vypadat jako z obálky módního časopisu. Jestliže jsme pevně přesvědčeni, že chceme zhubnout, udělejme pro to tedy maximum možného, tj. kombinujme. Ideální je spojit vhodnou, vyváženou stravu (tedy nikoliv přísné diety, hladovění a drastické omezování se), aktivní pohyb, který nás bude bavit (tedy nikoliv upocené pachtění v posilovně, pokud nám tento druh pohybu nevyhovuje), a pás použijme jako doplněk, který napomůže naší motivaci k boji s nadbytečnými kily.